Biuro rachunkowe - OptiBiznes Sp. z o.o. - Dobczyce, Myślenice, Wieliczka, Gdów

  • OptiPakiety
  • Biuro rachunkowe
  • Obsługa kadrowa
  • Szkolenia i obsługa BHP
  • Doradztwo prawne
  • Marketing i reklama

Jak działa biuro rachunkowe?

Biuro rachunkowe jest firmą, która ma za zadanie uprościć nam Podatnikom oraz Płatnikom kontakty z takimi instytucjami jak Urząd Skarbowy, ZUS, GUS itp. Dobre biuro rachunkowe zapewnia kompleksową obsługę firmy tzn. księgowość, obsługa płacowa, obsługa kadrowa, obsługa BHP, szkolenia BHP. Należy podkreślić, że biuro rachunkowe nie jest działalnością gospodarczą jak każda inna lecz wymaga specjalnych uprawnień i systemów pozwalających na zapewnienie bezpieczeństwa danych przetwarzanych w trakcie wykonywania zleconych usług, a także po rozwiązaniu umowy.

Po pierwsze – przechowywanie dokumentacji

Zgodnie z art. 71 ustawy o rachunkowości z dnia 29 września 1994 r. dokumentację, księgi rachunkowe, dowody księgowe, dokumenty inwentaryzacyjne i sprawozdania finansowe, m. in. biuro rachunkowe musi przechowywać w należyty sposób i chronić przed niedozwolonymi zmianami, nieupoważnionym rozpowszechnianiem, uszkodzeniem lub zniszczeniem.

Po drugie – uprawnienia do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych

Zgodnie z art. 76a ustawy o rachunkowości z dnia 29 września 1994 r. usługowe prowadzenie ksiąg rachunkowych mogą wykonywać:
1) przedsiębiorcy będący osobami fizycznymi, jeżeli są uprawnieni do wykonywania czynności z zakresu usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych;
2) pozostali przedsiębiorcy, pod warunkiem, że czynności z tego zakresu będą wykonywane przez osoby uprawnione do wykonywania czynności z zakresu usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych.
Uprawnione do wykonywania czynności z zakresu usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych są osoby posiadające certyfikat księgowy, osoby wpisane do rejestru biegłych rewidentów lub na listę doradców podatkowych. Certyfikat księgowy wydaje minister właściwy do spraw finansów publicznych.

Po trzecie – ubezpieczenie biura rachunkowego

Zgodnie z art. 76h ustawy o rachunkowości z dnia 29 września 1994 r. przedsiębiorcy zajmujący się usługowym prowadzeniem ksiąg, czyli prowadzący biura rachunkowe są zobowiązani do zawarcia umowy ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej za szkody wyrządzone w związku z prowadzoną działalnością.


Podstawa prawna:
Ustawa o rachunkowości z dnia 29 września 1994 r. (Dz. U. 2011 Nr 199 poz. 1175 ze zm.)

Kontakt

OptiBiznes Sp. z o.o.

ul. Mostowa 16a
32-410 Dobczyce
woj. małopolskie

Tel: (12) 444 68 70
606 679 428 - Specjalista BHP 508 662 916 - Główna księgowa 692 650 071 - Radca prawny Fax: (12) 444 68 71

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Godziny pracy

Pon. - Wt.
8:00 - 16:00
Śr. 10:00 - 18:00
Czw. - Pt.
8:00 - 16:00

 

W przypadku konieczności, jeżeli wymaga tego potrzeba klienta po telefonicznym lub mailowym umówieniu pracujemy w poza ustalonym harmonogramem, także w soboty. 

Opinie

Pomoc przy prowadzeniu dokumentacji kadrowej bardzo się przydaje. To biuro świetnie się tym zajmuje. Dzięki temu prosto mam więcej czasu na inne sprawy. Niska cena usługi tylko bardziej zachęca do korzystania z niej

Krzysztof Miklas